RefectoCil Oxidant 3% Creme kännetecknas av en struktur som gör den lätt att blanda. Den säkrar strålande färgeresultat. Krämen ska blandas med RefectoCil-krämfärger, som i sin tur ska användas på ögonbryn och fransar.
RefectoCil är det vanligaste färgsystemet för permanent färgning av ögonfransar och ögonbryn. Professionella frisörer och kosmetologer världen över använder dessa produkter varje dag.
RefectoCil är en innovativ produkt med en bred färgpalett, och färgen håller i upp till 6 veckor. Med produkter från RefectoCil kan du färga brynen och fransarna hemma.
Användning:
Blanda 10 droppar 3% oxidant creme med 2 cm färgkräm. Applicera smeten genast med färgpinne eller använda en färgpensel.
Blanda färger så att det passar just din kund.
Ingredienser:
Aqua, Hydrogen Peroxide, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Ceteareth-20, Phosphoric Acid, Sodium Cetearyl Sulfate.
r